FJELLENES ÅR 2002 ER SNART OVER

  Av Eirik Gudmundsen. Formann i Kristiansund og Nordmøre Turistforening KNT.

Fjellenes år 2002 er snart historie. Mye fokus har det vært på fjellenes naturkvaliteter og fjellenes spesielle tiltrekningskraft. Økt forståelse for viktigheten av å bevare fjellenes flora og fauna er oppnådd.

Kanskje har man fått øynene opp for muligheten for å forbedre vilkårene for en del arter. I vårt område tenker vi spesielt på villreinen på Dovrefjell og i Sunndalsfjella. P.g.a. veien og jernbanen over Dovre, som reinen ikke trekker over, er denne reinen henvist hele året til det som tidligere bare var sommerbeiter. Snøforholdene kan være tøffe nord og vest for Snøhetta. Vinterbeitene var tidligere på sydsiden av Europaveien der det normalt er mindre snø og derved lettere å finne næring. En gjenopprettelse av de gamle trekkveiene for reinen bør snarest skje ved at E6 og jernbanen legges i tunnel under de naturlige trekkveiene.
Kanskje har man fått en større forståelse for menneskets plass i dette bildet. Fjellområdet har liten turtrafikk, spesielt vinters tid. Dette har gjort reinen mer sky enn i andre villreinområder. En ytterligere skjerming av reinen mot menneskelig ferdsel, vil resultere i enda større skyhet.
Fluktlengden blir da stadig større, forbruket av energi øker og reinen vil trenge stadig større områder å bevege seg i. Redselen for folk er i hovedsak tillært. Den eneste gangbare vei er derfor at reinen kommer oftere i kontakt med folk. Over tid vil reinen da bli mer harmonisk ved at fluktlengden blir stadig mindre. Folk bør derfor oppfordres til å bruke dette fjellområdet mer enn det som er tilfelle i dag. De forvaltningsplaner som etter hvert skal utarbeides for denne Norges største nasjonalpark, bør inneholde klare oppfordringer til turistforeningene, i dette området i hovedsak KNT, om å sørge for en oppfølging av disse intensjoner ved en viss økning av den skånsomme tilrettelegging som turistforeningene utfører. Går man motsatt vei, vil reinen etter hvert bli så sky at stammens eksistens trues.

Kanskje er noe oppnådd i den stadige kampen for å unngå økt motorisert ferdsel i våre fjellområder. Det stadig økende presset for å tillate mer fornøyelseskjøring i fjellet, må møtes med strengere håndheving av forbudet mot slik ferdsel i utmark.

Kanskje er økningen i medlemstall og økningen i besøket på hyttene et  resultat av all omtalen av friluftslivets kvaliteter som feiringen av Fjellenes år har ført med seg.

Kanskje det ville være en tanke å prøve en midtvinterstur på Fjordruta, eller på Gammelsetra eller på Vangshaugen, eller på en av de 14 hyttene foreningen tilbyr. Til neste sommer blir det enda større utvalg med fire nye: Storlisetra, Sollia og Nersetra på Fjordruta og Hermannhytta på Nordmarka.